PEVNĚ KOTVENÁ VERZE SYSTÉMU ASEKO

Nosné trubky (6) s provzdušňovači (5) jsou pomocí stavitelných podpěr (7) ukotveny ke dnu nádrže.
Rozvod vzduchu se proti osám nosných trubek vybavuje nátrubky s vnějším trubkovým závitem s vodorovnou osou. Vzduch se ke každé nosné trubce přivádí přes kulový uzávěr (3), odpojovací šroubení (2) a propojovací hadici (4). Kulový uzávěr slouží k uzavření přívodu vzduchu k příslušné nosné trubce, při jejím odstavení, za provozu zbývající části provzdušňovacího systému.

 

Každá nosná trubka je vybavena zařízením pro odvod ze vzduchu zkondenzované vody. Od odpojovacího uzávěru (1) je vnitřkem propojovací hadice (4) svedena samostatná trubička do spodu vnitřního prostoru nosné trubky. Po otevření odvodňovacího uzávěru se za provozu systému vytlačí vnitřním přetlakem vzduchu zkondenzovaná voda z nosné trubky nad hladinu.

 

Pevně kotvená verze je určena především pro zakryté nádrže a ostatní nádrže, kde nelze použít nebo není požadováno použití vyjímatelných verzí systému ASEKO.

Montáž se provádí do prázdných nádrží. Stavitelnými podpěrami se nosné trubky výškově vyrovnají do vodorovné roviny. Tím jsou eliminovány případné nerovnosti dna nádrže.

Pro zvětšení klikněte na obrázek (otevře se v novém okně)